راه عشق

. صمصمیت او با رهبر معظم انقلاب تماشایی بود و  بسان شمعی گرد پروانه ولایت می گشت و می سوخت . ارادت او به حضرت آیت الله خامنه ای را  در اشعارش  نیز می توان دید:

تو خام نه ای پخته عشقی، مردی

چون مهر، به لطف و نور و گرمی فردی

داروی دل و شفای جان همه ای

زان رو که غم آشنای و اهل دردی

سوزآه شبانه اش بیت های عارفانه ایست که هر دل سنگی را به خود می آورد بگونه ای که مداحان اهل بیت با بیتهای عاشقانه و معنوی آن دلسوخته،  دلها را به تکاپو در آورده اشکها را جاری می ساخته و می سازند:

یارب ار نگذری از جرم و گناهم چکنم؟

ندهی گر به در خویش پناهم چکنم؟

گر برانی و نخوانی و کنی محرومم

به که رو آرم و حاجت ز که خواهم چکنم؟...

وقتی از مریدان و شاگردانش حال و هوای  کلاسهای درسش را می پرسی در می بابی که چسان از اعماق وجود کلام را جاری می ساخته و دانش را با بیانی نافذ و شیوا بر قلب و ذهن شاگردانش می نشانده است  و کلاس درسش گویی محل تدریس عشق و معرفت بوده است.

اخلاق نیکویش فراموش نخواهد شد و هرگز کسی آن لبخند دلنشینش را از یاد نخواهد برد. صبر وایمان او در برابر سالهای سال درد و بیماری او را چون کوه مقاوم و استوار ساخته بود.

خطبه ها و موعظه هایش از آگاهی و علم سرشار بود و دلهای همه را به مفاهیم متعالی حق و حقیقت آشنا می ساخت.

 در حریم نمازش اخلاص ، ایمان واقعی، وارستگی و اردات قلبی به ایزد یکتا موج می زدو نماز ش لبریز بود از زمزمه های عاشقانه و نغمه های عارفانه .

با تکبیر ش شیطان را می راند و با سلامش به خدا سلام می داد.

و اینک او را که در را ه عشق گام نهاده در سینه خوبان روزگار خواهیم جست چراکه گفته اند :

بعد از وفات مدفن ما در زمین مجوی
در سینه های مردم عارف مزار ماست

مصطفی عابدی اردکانی(غروب)

/ 3 نظر / 10 بازدید
مصطفی

سلام. کاملا با حرف های شما موافقم واقعا شاعر برجسته ای هست. من که اشعارش را قبول دارم. به دیدار من هم بیایید. منتظرم[گل]

مصطفی

[گل]سلام دوست عزیزم. مبارک باشه انشا الله به سلامتی. امیدوارم که کتاب بعدیت چاپ بشه. می‌خواستم بدونم که اسم کتابت چیه؟ در چه موردیه؟قیمتش چنده؟ و کلا در مورد کتابت بگو تا ببینم می‌تونم یا نه. ضمنا اگه در مورد اینکه بخوایی قیمت کاغذت کمتر بشه و قیمت چاپت کمتر بشه من می‌تونم کمکت کنم و کاغذ ارزون تری رو بهت بدم چون دست و بالم توی کاغذ و چاپ خدا رو شکر پر هستش. منتظرت جوابت هستم.

مهدی همراهی

سلام عزیز روحش در این حلول روحانی ماه مبارک شاد و یادش گرامی باد. التماس دعا یا علی مدد