سومین کنگره شعر استانی "همراه با خورشید" برگزار شد

 

سومین شب شعر استانی "همراه با خورشید" بمنظور یادمان سومین سالگرد رحلت عالم وارسته و شاعر فرزانه مرحوم آیت ا... بهجتی "شفق" امام جمعه فقید شهرمان اردکان در مجتمع بزرگ  فرهنگی هنری آیت ا...خاتمی اردکان در شامگاه پنجشنبه 25 شهریور ماه سالجاری برگزار گردید.

این مراسم با همکاری دفتر انجمن شعر و ادب اردکان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان با حضور شاعران استانی به منظور تجلیل از شخصیت ادبی و علمی آیت ا... شفق برپا گردید.

 

در این مراسم  که با حضور پررنگ مسئولین محترم استان و شهرستان و علاقمندان به شعر و ادب  و دوستداران شاعر و عارف وارسته آیت الله شفق  صورت گرفت شعرای مطرح استان و شهرستان به شعر خوانی پرداخته و مقالاتی نیز در موضوع بررسی ابعاد اشعار استاد شفق قرائت گردید.

همچنین از جمله برنامه های  جانبی  این مراسم اجرای کلیپ، برپایی نمایشگاه عکس ایت آ... بهجتی )از جوانی تا وفات )، نمایشگاه کتاب مولفین اردکانی و توزیع فولدرهایی حاوی کتاب شاعران اردکانی و نشریه ویژه نامه استاد شفق به عنوان هدیه به کلیه حاضران بود.

دفتر انجمن شعر و ادب اردکان بر خود لازم می داند از همکاری صمیمانه کلیه مسئولین و نهادهای شهرستان خصوصاً امام جمعه محترم ، فرماندار،شهردار، ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین دلسوز آیینه اردکان تشکر نماید.

 

/ 1 نظر / 7 بازدید
رضا بردستانی

عزیز ارجمند عابدی عزیز سلام و ادب و ارادت و احترام به هزار و یک دلیل و به هزار بهانه و اسرار مگو تعلق خاطری دارم به هر سانتیمتر اردکان بهترین بهانه این که مردمانی هستید برآمده از مشرق تاریخ به بلندای افتخار و اعتبار این سرزمین مام پاک طینت ایران عزیز هر گاه پاره وقتی به چنگ آورم به انواع لطایف الحیل غنیمت شمرده راهی دیار خوبان و سبزاندیشان و بی بدیلان روزگار می شوم باور کنید تمامی مردمانی که سپیده دم با طلیعه ی خورشید عالمتاب اردکان سر از بستر آرامش بر می دارند و روزگار از سر می گیرند برایم عزیز و دوست داشتنی هستند گویی قرابتی است مرا با این عزیزان اگرچه در لحظاتی به پهنای یک دوره ی کوتاه تاریخی به مصلحت یا تدبیری از بیان درونیات قلبی تردیدی زود گذر نصیبمان شد فرصت غنیمت شمرده از همین رسانه ی صادق سلام محترمانه و ارادت صادقانه ی خود را پیشکش مردمان خوب اردکان می نمایم و مژده شما را که بر خود ببالید که از بهترین های این سرزمین پاک و دوست داشتنی هستید پایندگی و باشندگی توام با مدارا و آرامش کوچکترین خواست من از دادار بی همتا برای فرد فرد شهروندان از جان عزیزتر اردکانی است اگر آمدم به پا که نه با جان و سر