"اردکان؛ یادگار ماندگار"

برگزاری نخستین جشنواره شعر و ادب "اردکان؛ یادگار ماندگار"

در شامگاه جمعه هفتم اسفند ماه سالجاری نخستین جشنواره "اردکان؛ یادگار ماندگار" برگزار گردید.
 این جشنواره که به  همّت انجمن شعر و ادب اردکان و انجمن چارسوق کویر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان در محل مجتمع فرهنگی هنری آیت الله خاتمی برگزار شد دارای برنامه های متنوعی از جمله شعر خوانی توسط شاعران برترجشنواره، پخش چند کلیپ، معرفی آثار برگزیده، ارائه گزارش توسط هیئت داوری و شیوه گزینش آثار و اهدای جوایز بود.
مصطفی عابدی مسئول انجمن شعر و ادب اردکان هدف از برگزاری این مراسم را که با فراخوان در موضوع اردکان و موضوعات مرتبط با آداب و رسوم اردکان همراه بود اعتلا و ارتقای سطح ادبی فرهنگی اردکان در نگاه مردم، جمع آوری آثار سروده شده پیرامون اردکان بمنظور چاپ و همچنین شناخت بیشتر آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی آن درمیان نسل جدید عنوان کرد.
این جشنواره ادبی، هنری که با حضور مسئولین شهرستان و همچنین محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران کشور و استقبال خوب مردم اردکان برگزار شد دیگر بار نام اردکان با شعر خوانی شاعران بلند آوازه شد و در پایان برگزیدگان و صاحبان اشعار و متون ادبی برتر بدین شرح معرفی گریدند:
• محمد عباسی عقدا، حسین کریمی زاده ، مصطفی عابدی اردکانی (غروب)و محمد جواد قانع در بخش شعر با موضوع اردکان،
• مریم پایه دار در بخش شعر آزاد
• مرتضی عابدی و فریبا الهی فرد در بخش متن ادبی

اردکان یادگار ماندگار

از ویژگی های خاص این جشنواره اجرای هنرمندانه جاوید عیدانی و طراحی دکور فوق العاده آن بود که همگان را به تحسین وا می داشت. البته از این موضوع بگذریم که یکی از شاعران با برخی انتقادات واهی سعی بر زیر سئوال بردن مراسم داشت که البته با نارضایتی همگان همراه شد.

 

 

/ 0 نظر / 17 بازدید